14.06.2013

My style icon.

Nie rozumiem dzisiejszego podejścia do wyrażenia IKONA STYLU.Pierwsza lepsza osoba może się nią stać.
Co sezon w Polsce ( i nie tylko) mamy wysyp nowych (ikon stylu naturalnie), ludzie masowo je naśladują. No właśnie...Jaki styl?? Co oznacza styl?? Jak łatwo szastać pewnymi pojęciami bez głębszego zrozumienia...Jest to ignorancja i totalna niewiedza. Dla przykładu: w latach 60., w swingującym Londynie rządziła Twiggy, niepowtarzalna, oryginalna (jejku te jej wieeeeelkie oczy)...dziś wystarczy pojawić się w serialu na 5 minut, by stać się objawieniem (tjaaa chyba kolejnym wcieleniem Dalajlamy...*-*) i zostać okrzykniętym...no kim? (Ha!) Ikoną mody!
To nie tak, że bardzo idealizuję przeszłość, ale współcześnie żyjemy w pewnym zastoju, mamy wszystko na wyciągnięcie ręki, potrzebujemy wciąż nowych doznań, wciąż nowych stylowych ludzi...szybko się nudzimy, więc równie szybko wymagamy IKON. Na palcach jednej ręki mogłabym policzyć młode osoby, które robią na mnie nieprzeciętne wrażenie. Ze stylem się rodzisz i albo go masz,albo nie i już.
Żadna stylistka, PR-owiec nie jest w stanie uczynić z Ciebie Audrey Hepburn. Dla mnie zawsze chodziło o osobowość i sposób w jaki żyjemy, tworzymy siebie, to składa się na STYL. Ładne ubranie nie wystarczy by zaistnieć w świadomości ludzi (w mojej na pewno nie). Styl to klasa, łamanie reguł i tworzenie nowych, życie według własnych zasad i nieprzejmowanie się opinią reszty. Jednak jest jeszcze coś, ten czynnik x, ten boski pierwiastek, który zdarza się tylko nielicznym...
Ogłaszam zatem nowy cykl na blogu, w którym poznacie moje ikony stylu. :) Już wkrótce pierwsza odsłona. Zapraszam!

pics tumblr

*korekta: Magdalena Głowacka

2 komentarze:

 1. What's up mates, nice article and nice urging commented here, I am in fact
  enjoying by these.

  Here is my blog post: DanialLGetto

  OdpowiedzUsuń
 2. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your
  point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your
  site when you could be giving us something enlightening
  to read?

  my web site ... RosalvaYHitzfelder

  OdpowiedzUsuń